Project Dewatering zbliża się do zakończenia projektu „Ziemne Źródła Energii Odnawialnej” (Ground Source Renewable Energy) w Chelsea Barracks

budwug-news-1

‘Project Dewatering’ zbliża się ku zakończeniu obecnej fazy wiercenia odwiertu i budowy studni dla dużego, przyjaznego dla środowiska, ‘open-loop’ projektu pozyskiwania energii odnawialnej, w Chelsea Barracks w Belgravia, w Londynie. We wrześniu 2016 roku otrzymaliśmy podwykonawstwo na wiercenie, zakwaszanie i testowe pompowanie czterech studni kredowych, które mają być wiercone do głębokości 145m z końcową średnicą 300mm. Dla tego prestiżowego projektu podjęliśmy współpracę z naszą macierzystą firmą Hölscher WASSERBAU, która dostarczyła niezbędnego sprzętu wiertniczego, zasobów ludzkich i wiedzy do prowadzenia wierceń metodą cyrkulacji zwrotnej (Reverse Circulation, RC, drilling) (technikę preferowaną przez naszego klienta, IFTech). Studnie w Chelsea Barracks mają stanowić część systemu energii odnawialnej ogrzewania i chłodzenia, dla nowych luksusowych apartamentowców na terenie kompleksu.

Prace w Chelsea Barracks rozpoczęły się w listopadzie 2016 roku. Wtedy to Hölscher Wasserbau przetransportowała na miejsce budowy gąsiennicową wiertnicę Nordmeyer DSB3, ze swojej bazy z północno-zachodnich Niemiec. Maszyna posiada wyrafinowane i wytrzymałe zblokowane sterowanie zintegrowane z oprogramowaniem wiertnicy, a oprócz tego, została niedawno wyposażona przez producenta w ulepszoną osłonę zabezpieczającą. Wiertnica pozwala na ‘auguring’ przez osady powierzchniowe, aby przeprowadzić tymczasowy przewód obudowy o średnicy 660mm, zanim rozpocznie się wiercenie powietrzem przy cyrkulacji zwrotnej (airlift reverse circulation drilling) na średnicy 450mm przez London Clay, w górną kredę na głębokości około 85m. Cyrkulacja zwrotna za pomocą starannie kontrolowanej płuczki wiertniczej zapewniła zarówno stabilność otworu wiertniczego podczas wiercenia otworu, optymalne usuwanie zwiercin, oferując zalety techniczne górujące nad standardową metodą bezpośredniego wiercenia płuczkowego (direct-flush). Stałe, stalowe obudowy zostały zacementowane na miejscu z wykorzystaniem turbulentnej, pierścieniowej techniki przemieszczenia, opracowanej przez naszych pracowników. Ma ona na celu zapewnienie bardzo skutecznego uszczelnienia wokół obudowy. Wiercenia kontynuowano przez dalsze 50m do warstwy wodonośnej kredy przy użyciu czystego płynu wiertniczego, tak jak poprzednio metodą cyrkulacji zwrotnej (RC), upewniając się, że zwierciny będą całkowicie usunięte z odwiertu, a nie wtłoczone w podłoże, gdzie mogłyby zapychać szczeliny kredy jak dzieje się w przypadku metody płuczkowej.  Wiertnica jest przez cały czas wspierana przez małą ciężarówkę Hiab z chwytakiem dwu-szczękowym (clamshell), która ma za zadanie usuwanie urobku oraz służy, jako pomoc do podnoszenia rur i prętów znajdujących się blisko wiertnicy, eliminując konieczność ręcznego ich przenoszenia.

Każda ukończona studnia została stworzona przez naszą doświadczoną załogę ds. budowy odwiertu, poprzez zabiegi zakwaszania, stosując 4,6 ton 32% kwasu solnego, oprócz dalszego pompowania powietrznego (air-lift pumping). Pierwsze testy wskazują na dodatnią rentowność studni, z dalszymi pracami rozwojowymi i testami pompowania jeszcze przed nami.

Projekt ‘Chelsea Barracks’ stanowi pierwszą poważną współpracę na placu budowy, pomiędzy ‘Project Dewatering’ i pracownikami Hölscher Wasserbau, gdzie międzynarodowy personel zamieszkuje w Londynie na czas trwania projektu. Bliska współpraca między wszystkimi narodowościami (brytyjską, niemiecką i holenderską) w obrębie obu zaangażowanych zespołów, zapewniła, że wszystkie prace są wykonywane na absolutnie najwyższym poziomie. Dodatkowo, ‘Project Dewatering’ aktywnie wspierał personel szkoleniami w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, aby umożliwić naszym międzynarodowym członkom zespołu zrozumienie różnic w wymaganiach bezpieczeństwa i kultury podczas pracy w Wielkiej Brytanii. Obie firmy wniosły do projektu ogrom doświadczenia, umiejętność uczenia się od siebie wzajemnie w celu udoskonalenia procedur operacyjnych podczas całego projektu, zawsze mając na celu zapewnienie klientowi możliwie najlepszego produktu końcowego.

 

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat zakresu zaawansowanego wiercenia studni lub mającej mały wpływ na środowisko usługi ‘Ground Source Renewable Energy’  (Ziemne Źródła Energii Odnawialnej), lub chcielibyście otrzymać prezentację lub konsultację z naszymi doświadczonymi ekspertami – Skontaktujcie się z nami dziś dzwoniąc pod numer 01473 658 807 lub pisząc na enquiries@project-dewatering.co.uk – czekamy na kontakt z Państwem.